Звіт про проведену роботу інспектора праці Шалигинської ОТГ станом на 01.07.2019року

Дата публікації: 01.07.2019

Інспектори праці органів місцевого самоврядування (ОМС), яким делеговано повноваження Держпраці з контролю за додержанням законодавства про працю і накладання штрафів, можуть досліджувати питання щодо оформлення трудових відносин, своєчасності та повноти обсягу оплати праці і додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

З метою недопущення порушень трудового законодавства та з метою захисту прав застрахованих осіб інспектором праці Шалигинської ОТГ що-місячно опрацьовується аналіз звітності платників, який надається Глухівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області на виконання п.п 4 та 5 Заходів щодо координації спільних дій з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників, затвердженого Пенсійним фондом України спільно з Державною фіскальною службою та Державною службою України з питань праці. На підставі наданої інформації по ризиковим категоріям страхувальників проводяться відвідування роботодавців з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин відповідно до п.33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295. Так з початку 2019 року інспектором праці Шалигинської ОТГ здійснено 6 відвідувань роботодавців. На виконання Постанови КМУ від 26.04.2017 року №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”» з метою здійснення органами місцевого самоврядування заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю до ГУ статистики у Сумській області, Шосткинської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області та Глухівського ОУПФУ Сумської області направлено листи про необхідність надання інформації: про наявність заборгованості з виплати заробітної плати, невідповідність кількості працівників работодавця обсягам виробництва, фактів порушень законодавства про працю, виявлені в ході здійснення контрольних повноважень, работодавців, що мають заборгованість зі сплати єдиного внеску, кількість найманих працівників у фізичних осіб-підприємців, що зареєстровані та проводять свою діяльність на території Шалигинської ОТГ. Що-місяця надходить інформація з ГУ статистики Сумської області, згідно останньої інформації повідомлено, що по підприємствам та установам, які зареєстровані на території Шалигинської ОТГ станом на 01.05.2019р. відсутня заборгованість із виплати заробітної плати.

На сайті Шалигинської громади систематично розміщується нормативна та роз’яснювальна  інформація щодо норм дотримання трудового законодавства.

Інспектора праці (за згодою) включено до складу районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Глухівської РДА.  У лютому, березні та квітні 2019 року на засіданнях були заслухані  питання  про проведення перевірок інспектором праці Шалигинської селищної ради з питання порушення законодавства про працю.

14 травня 2019р. Шостим апеляційним адміністративним судом визнано нечинною постанову КМУ від 26.04.2017 р. «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідно до статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.05.2019 у судовій справі № 826/8917/17 набрала законної сили 14.05.2019, в зв’язку з чим заходи контролю дотримання вимог законодавства про працю з названої дати призупинені.