100 – річчя бою під Крутами

Дата публікації: 31.01.2018

29  січня  українська  громадськість  відзначила 100 – річчя  бою  під  Крутами.

“Геройство юних лицарів з- під Крут було безумне, було проти всякої здорової логіки, бо ж не може 300 юнаків зупинити шеститисячної орди п’яних матросів. А, проте, це безумство увійде в історію України, як одна з найсвітліших її сторінок, як символ і як приклад найбільшого геройства і любові до Батьківщини. “Немає більшої любові, як життя своє віддати за друзів своїх” – написано у святому Письмі. І це є Крути…

З цієї  нагоди  клубними  закладами  Шалигинської  селищної  ради  було  проведено  ряд  тематичних  заходів  в  яких взяли  участь студенти та  учні  старших  класів  сіл  громади. Цікаво  пройшла  історична  година «І  слава  їх  встає  невмерши»  в Сварківському  СБК, показ  фільму «Імена  в  мармурі», «Хроніка  АТО» та  година пам,яті «Крути – подвиг  молодої  України» в  Соснівському  СБК, круглий  стіл «Нев,янучий  вінок  пам,яті  героїв  Крут»в  Шалигинському  МБК. Спогади  про  ті  часи  супроводжувались  тематичними  піснями, віршами . слайдами  , тощо.

« Cумна річниця, в якій не треба сумувати. Бо в боротьбі за волю Батьківщини жертви ніколи не бувають завеликі”, – так пишеться в унікальній книзі “Бій під Крутами у національній пам’яті”.І  саме  про це йдеться  мова  в матеріалах  книжкових  літературно – інформаційних   викладках, організованих  в  читальних  залах  бібліотек – філій  КЗ «Шалигинська  територіальна  публічна  бібліотека» .

Багато загинуло в 1918-му – їх не пам’ятають.  А бій під Крутами – це є щось більше. Це перемога духу, що більше, ніж перемога фізична.