День села Сваркове 2019

Дата публікації: 05.09.2019

За багаторічною традицією 28 серпня у Сварковому – це день села.

Ранок….центр села….з усмішками, привітаннями та запрошеннями завітати на свято вирушає  всіма  вулицям населеного пункту святково прибраний міні-трактор на чолі з кермувальником Володимиром Матющенком. То ж жодна людина в селі не забула, що свято саме сьогодні, бо ця весела компанія змусила прокинутися все село.

Цим часом на місцевому стадіоні розпочалися спортивні змагання, де кожному хотілось бути найкращим, найшвидшим, найспритнішим.

По обіді всім присутнім  гостинно відкрив двері Сварківський ярмарок, який проходив під девізом «Своїми руками!». Умова участі в ньому була одна: торгувати тим, що виростив сам у саду, на городі, або зробив своїми руками. Сваркове давно не бачило такого різноманіття, яке можна було придбати на ярмарку: пряники, тістечка, піца, тортики, виноград, пироги, рулети, булочки, мед, прикраси, мило, квіти…Ярмаркували жваво і завзято!

Одночасно з цим проходили цікаві конкурси, які оцінювало компетентне журі: начальник фінвідділу Шалигинської ОТГ Надія Полушкіна, начальник юридичного відділу  Валентина Тидень, начальник відділу ЖКГ  Сергій Кожедуб. У конкурсі «Найкраще блюдо з картоплі» перемогу отримали: Марія Рябко –  І місце ( деруни по-панськи), Людмила Спаських –  ІІ місце –(запіканка картопляна), Лілія Мороз –  ІІІ місце  (картопляні рулетики).

Біля будинку культури багато людей і радісних посмішок, а це означає, що починається конкурс «Мій кінь найкращий». Неперевершена ведуча Марина Кекшук запрошує центром села проїхати святково прибраних коней. Були і верхові учасники, і учасники з косарками, з грабарками і з возом гарбузів. Журі дуже важко було визначитись, хто кращий, хто креативніший, хто най-най…. І місце виборов Григорій Матвієнко , ІІ – Ігор Хромичев, ІІІ – Григорій Шум.

І знову на галявині біля будинку культури весело. Ведуча запрошує всіх бажаючих взяти участь у конкурсі на найкращу вишиванку. Допоки учасники танцюють під запальну українську пісню, журі визначило переможців. Серед дорослих І місце посіла сім’я Олексія Синельника, ІІ – Ольга Сапутіна, ІІІ- Сергій Васюхно; серед діток І місце має Софія Олейніченко, ІІ – Валерія Лепешко, ІІІ- Кирил Акіншин.

За давнім звичаєм гостей та присутніх  зустріли запашним короваєм. На цьому святі були присутні почесні гості: голова Шалигиської селищної ради Юрій Матвієнко, в.о. старости с.Сваркове Людмила Коткова, в.о. старости сіл Соснівка та Катеринівка Сергій Шестерненко, т.в.о. голови Глухівської РДА Володимир Картавий, заступник селищного голови Галина Матосова, настоятель Миколаївського храму протоієрей отець Роман, начальник фінуправління Надія Полушкіна, начальник юридичного відділу Валентина Тидень, начальник відділу ЖКГ Сергій Кожедуб, діловоди сіл Соснівка та Катеринівка Світлана Козлова,  села Ходине Олена Волченко.

З вітальним словом до всіх звернувся голова Шалигинської селищної ради Юрій Матвієнко, який подякував усім та вручив грамоти за багаторічну, сумлінну працю та подарунки діловоду с.Сваркове Ользі Янович, молодшій медичній сестрі Сварківського ФАПу Ірині Павлюковій, найактивнішому та найсумліннішому працівнику від Глухівського центру зайнятості Віктору Рябку.

Також вітальні  віршовані рядки подарувала всім присутнім в.о. старости с.Сваркове Людмила Коткова:

Моє рідне село, моя Батьківщина,

Процвітання тобі побажаю я знову і знов.

Хай щаслива зоря, земляки мої , вас не покине,

Нехай з вами будуть Віра, Надія, Любов!

Вона запросила всіх глядачів гучними оплесками привітати Івана Шрамченка та Мішко Альону, які цього дня – 28.08.2019 – стали на весільний рушник.

Т.в.о. голови Глухівської РДА Володимир Картавий теплими, щирими словами привітав сварківців з Днем народження села та вручив спільні грамоти райдержадміністрації та районної ради наймолодшому ветерану футбольної команди «Клевень» Сергію Матвієнку; найвідповідальнішому капітану команди – Дмитру Данильченку, найперспективнішому гравцю – Владиславу Шрамченку; за високі спортивні досягнення на змаганнях обасного та Всеукраїнського рівнів з біатлону – Денису Іваницькому. Володимир Григорович побажав усім хлопцям олімпійських досягнень, а всім присутнім добра, миру, гідного життя, уваги з боку органів місцевого самоврядування.

Учитель Сварківської філії Сергій Обуховський привітав з перемогою та вручив подарунки молоді, яка зайняла призові місця в тенісному та більярдному турнірах.

У святковому концерті взяли участь аматори сцени Соснівського СБК, діти Сварківської філії Шалигинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Яскраві виступи подарували гостям свята Ольга Великодна, Марина Кекшук, Ксенія Власенко, подружжя Ларіних, Ігор Шум.

Завершуючи урочисту частину святкового заходу, в.о. старости Людмила Коткова подякувала всім учасникам художньої самодіяльності, спонсорам, які надали допомогу в проведенні свята:  Шалигинській селищній раді, ТОВ «БЛЕК ПІТ», ТОВ «Слобідський шлях», Глухівському ГОРПО, ТОВ «Буринська Слобода», приватним підприємцям Валерію Мілюті, Владиславу Маринченку, приватній особі Олександру Свистуну, Роману та Андрію з Харківщини.

День села продовжився на сільському стадіоні змаганнями, гостинним частуванням, гулянням, піснями й танцями.