Дозвілля нашого підростаючого покоління

Дата публікації: 02.12.2019

У КЗ “Шалигинська ТПБ” проведено массу розважально-пізнавальних заходів для нашого підростаючого покоління

До КЗ «Шалигинська ТПБ» запросили фахівця із соціальної роботи Глухівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Шелеміну О.С. Олена Сергіївна підготувала і провела психологічний тренінг «Світ без насильства» у рамках акції «16 днів проти насилля» для дітей початкових класів. Початком заходу послужила бесіда про добро і зло. У вправі «кольори для добра і зла» учні малювали малюнки, із бумажняних стрічок зробили плакат-«Сонечко». «Мої сподівання від заходу» послухали з уст своїх одноліток .Діти дізнались що таке насилля, які бувають види насилля. У ході заняття було проведено тренінгові вправи «Клубочок» та «добре – погано», з яких учні дізналися про права людей у суспільстві. У пам᾽ятках «Я маю право» діти прочитали, що треба робити і куди можна звернутися по допомогу, якщо було застосовано насилля та як можна його уникнути. Підсумком заходу стало створення плаката «Сонечка» з намальованих дитячих долоньок- «Моя долонька – я проти насильства».

В бібліотеці організовано виставку літератури «Свої права потрібно знати»

Ще проведено мовну сагу «Наша мова-мова вічної землі,наше слово-слово вічного народу» до дня української писемності і мови. Школярі дізнались  скільки років нашій українській мові,з якого року відзначається це свято.Ведуча особливу увагу звернула на те,що для нас є рідна  мова.Це,як висловився видатний український письменник Панас Мирний « мова- найбільше й найдорожче добро кожного народу, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку складає і своє давнє життя, і свої сподіванки ,розум, досвід, почування»Діти читали вірші про нашу багату, мелодійну,щиру українську мову,приймали участь у конкурсі «Жартівлива торбинка», «Продовжіть прислів’я», відгадували загадки про мову,

ознайомилися з володарями українського слова-Т.Г.Шевченка, Л.Костенко, В.Симоненка, Л. Українки, А.Малишка.

За участь в конкурсах діти отримали призи.

Також нещодавно працівники дитячої бібліотеки провели захід -інтелектуальний спринт “Граємо,вивчаємо, “Яблоньку” читаємо” .Діти подорожували по сторінкам улюбленого журналу,брали участь у вікторинах, розгадували  кросворди, відгадували загадки, читали вірші. Читачі нашої бібліотеки щиро дякують видавництву  “Яблунька” за цікавий ,пізнавальний, казковий, яскравий журнал.

Ще працівниками КЗ” Шалигинська ТПБ” на дитячому майданчику було організувано пізнавальні забави  “Ходить гарбуз по городу “.Ведуча разом з дітьми згадали, який урожай овочів збираємо восени, хто які овочі полюбляє,чим корисні. Діти декламували вірші про осінь, відгадували ,загадки, співали пісні. Наприкінці заходу діти з задоволенням смакували  гарбузяну кашу й отримали призи.