Шалигинська громада

Сумська область, Глухівський район

Громадські слухання з обговорення проектів Програми економічного та соціального розвитку Шалигинської громади та проекту селищного бюджету на 2019 рік.

Дата публікації: 18.12.2018

18 грудня відбулись громадські слухання

18 грудня 2018 року у приміщенні Будинку культури смт Шалигине  за ініціативою селищного голови   відбулись громадські слухання з обговорення  проектів Програми  економічного та соціального розвитку Шалигинської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік та проекту селищного бюджету на 2019 рік.  В громадських слуханнях взяли участь мешканці всіх сіл громади, члени виконавчого комітету,  керівники бюджетних установ, депутати селищної ради.  Відкрив збори селищний голова Матвієнко Ю.В., який привітав учасників слухань , подякував всіх присутніх за участь у проведенні громадських слухань.

З підсумками виконання Програми економічного та соціального розвитку Шалигинської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік та основними завданнями, які будуть реалізовуватись у 2019 році в галузі  освіта  ознайомив присутніх начальник відділу освіти, молоді та спорту  селищної ради Абрютін Р.В. Про розвиток медичної галузі,  здобутках та проблемах  звітувала головний бухгалтер КНП «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини Рибалко І.О.

Начальник відділу культури Горова З.М. змістовно висвітлила роботу установ культури та цілі і напрями їх реалізації в 2019 році.  Соціальний працівник УСЗН Глухівської РДА Дроздач Н.А. проінформувала  присутніх про стан фінансування соціальних  послуг, які фінансуються  УСЗН Глухівської РДА за рахунок цільових  соціальних субвенцій та за рахунок селищного бюджету.

Проект Програми економічного та соціального розвитку Шалигинської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік та проект селищного бюджету  на 2019 рік представила начальник управління фінансів та економічного розвитку Полушкіна Н.М.
Як зазначила Надія Миколаївна  в основу проекту бюджету закладені реальні можливості виконання як дохідної так і видаткової частин селищного  бюджету. Таким чином, видатки розраховані виходячи з реалістичних доходів та наявних можливостей бюджету і розподіленні з урахуванням найголовніших пріоритетів розвитку громади, а саме:, освіта, охорона здоров’я, благоустрій, культура.
Дохідну частину селищного бюджету (з урахуванням трансфертів з державного бюджету) на 2019 рік сформовано у загальній сумі 29412,9 тис.грн., власний фінансовий ресурс закладений в обсязі 19312 тис.грн. Трансфертів з державного бюджету планується отримати 9611,9 тис.грн.. грн. Доповідач ознайомила  присутніх  із структурою дохідної частини, зазначивши, що основним бюджетоутворюючим податком є ПДФО, якого планується отримати11990,1 тис.грн. або 62,1% всіх надходжень

Щодо видаткової частини  було  зазначено в її основу покладено:
– зростання мінімальної заробітної плати;
– підвищення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС;
– зміни в ціновій політиці щодо енергоносіїв;
– інфляційні процеси.

Обсяг видатків має соціальне спрямування, на їх фінансування спрямовано 60,0 % всіх витрат  або 17457,6 тис.грн. Найбільшу частку в структурі видатків  за економічними категоріями займають видатки на заробітну плату -62,5 %, на її фінансування буде  спрямовано   18386,6тис.грн., 1153,0 тис.грн. або 4 % займають енергоносії, на харчування учнів з урахуванням батьківської плати заплановано 538,4 тис.грн.4483,3 тис.грн.  або 15,2  %  – всіх видатків буде передано до районного, міського та обласного бюджетів, на капітальні видатки передбачено  679,3тис.грн.  Особливу увагу Надія Миколаївна приділила фінансуванню  проектів поданих в рамках Громадського  бюджету. Загальна сума фінансування на їх реалізацію складе 213,5 тис.грн.

Присутні взяли активну  участь у обговоренні  проектів таких важливих  для громади документів, надали  пропозиції, які будуть враховані при доопрацювання  проектів Програми та бюджету.

Підвів підсумки обговорення селищний голова  Матвієнко Ю.В.