Ліквідація незаконних сміттєзвалищ та систематизований вивіз твердих побутових відходів за межі Шалигинської громади

Дата публікації: 04.09.2020

3-го вересня в Соснівському будинку культури відбулося зібрання, на яке представниками Шалигинської селищної ради на чолі з селищним головою Матвієнко Ю.В стосовно вирішення питання з благоустрою населеного пункту та обговорення визначення найбільш продуктивного плану дій стосовно вивозу сміття з території Шалигинської громади.

Подібні зібрання попередньо були проведені серед місцевого населення селища Шалигине та села Ходине. Також планується зібрати думки мешканців інших населених пунктів об’єднаної територіальної громади, а саме: с. Сваркове, с. Старикове, с. Катеринівка, с. Вовківка та с. Гудове.

Метою таких зустрічей є обговорення найбільш прийнятного для місцевих жителів способу боротьби із засмічченям території вищезгаданих населених пунктів нешкідливими твердими побутовими відходами.

Насьогодні регулярний вивіз сміття на спеціалізоване сміттєзвалище (котре знаходиться за межами Шалигинської громади) відбувається з території організацій та установ органів місцевого самоврядування Шалигинської селищної ради за бюжетні кошти громади. Актуальним залишається питання: як бути саме місцевим жителям з тими неорганічними побутовими відходами, котрі накопичуються в кожному господарстві на постійній основі. Традиційні способи боротьби зі сміттям є не лише незаконними, але й – недієвими. Оскільки, вивозячи неорганічні відходи зі свого власного будинку на несанкціоновані сміттєзвалища, автоматично виникає інша проблема: забруднення навколишнього середовища – того середовища, де ми з вами живемо.

На данному зібранні начальником ЖКГ Кожедубом С.М. було запропоновано два варіанти вирішення проблеми утворення незаконних смєттєзвалищ:

1. Прийом та вивіз сміття технікою спеціального призначення від кожного дому регулярно, за встановленим попередньо графіком для всіх вулиць – у визначений час та фіксовану кількість разів на тиждень.
  2. Встановлення сміттєвих контейнерів в спеціально відведених та облаштованих для цього місцях на вулицях населених пунктів, та вивіз сміття придатною для цього технікою попередньо встановлену кількість разів на тиждень.

Шляхом діалогу з місцевими жителями Шалигинська селищна рада під керівництвом Матвієнко Ю.В. намагається знайти оптимальне для всіх вирішення проблеми накопичення сміття та забруднення навколишнього середовища.  Даний процес є досись часотривким, і зараз йде робота над його деталізацією: вирішенням питання відсутності техніки спеціального призначення та визначенням єдиного для всіх тарифу на збір та вивезення сміття за межі громади – на полігон м. Глухів. Стосовно першого пункту, є декілька варіантів розвитку подій: оскількі наразі бюджет Шалигинською громади унеможливлює придбання сміттємашини орієнтовною вартістю понад півтора мільйона гривень, то відділ ЖКГ пропонує або залучити спеціалізовану техніку одного з найближчих до нас господарств (Березівської громади, Глухівського ЖКГ або ТОВ Зеленбуд) несучи відповідні витрати, або ж – працювати тією технікою, котра зараз є в господарстві Шалигинської громади (2 трактори, придбані за кошти бюджету Шалигинської селищної ради).

Питання про тарифікацію послуг наразі теж залишається відкритим, оскільки вартість послуг зі збору та вивозу сміття можно буде розрахувати лише при наявності точної схеми ліквідації незаконних сміттєзвалищ та встановлення чіткої традиції збору та вивозу сміття. У грудні цього року, шляхом поступових кроків жителів громади та Шалигинської селищної ради, планується затвердження єдиного тарифу для всіх мешканців громади, орієнтовно мова йде про сумму від 10 грн. за одного мешканця будинку. Оплата послуг буде нараховуватись службою ЖКГ Шалигинської громади щомісяця, після заключення абонентського договору про вивіз сміття з господарями будинків житлового сектору.

На сьогодні немає відповіді на питання від місцевих жителів: «Куди викидати сміття зараз?». Тому проблема утворення незаконних сміттєзвалищ на території населених пунктів Шалигинської громади є болючою, і вимагає термінового вирішення. Шалигинська селищна рада закликає громадян визничити, в який саме з вищенаведених способів планувати роботу зі збору сміття, аби найближчим часом мати змогу практичної реалізації регулярного вивозу нешкідливих твердих побутових відходів з житлових секторів населених пунктів громади. А в подальшому – заключити абонентські договори на вивіз сміття.

Місцева влада не ставить перед фактом, а намагається почути всіх і кожного жителя громади, аби синтезувати всі думки в одне раціональне рішення. Питання вивозу сміття – це не забаганка Шалигинської селищної ради чи відділу ЖКГ – воно стосується кожного жителя громади. Тож давайте разом зробимо так, аби наші дороги та узбіччя, лісові стежки та зелені галявини не були вимощені консервними бляшанками та пластиковою відрижкою цивілізації.