Обговорення проєкту бюджета на 2020 рік

Дата публікації: 10.12.2019

04 грудня 2019 року у приміщенні Будинку культури смт Шалигине  за ініціативою селищного голови   відбулись  обговорення  проекту селищного бюджету на 2020 рік.

В обговоренні проекту взяли участь представники мешканці всіх сіл громади, члени виконавчого комітету,  керівники бюджетних установ, депутати селищної ради.  Відкрив збори селищний голова Матвієнко Ю.В., який привітав учасників обговорення.

Проект селищного бюджету  на 2020 рік представила начальник управління фінансів та економічного розвитку Полушкіна Н.М.
Як зазначила Надія Миколаївна  в основу проекту бюджету закладені реальні можливості виконання як дохідної так і видаткової частин селищного  бюджету. Таким чином, видатки розраховані виходячи з реалістичних доходів та наявних можливостей бюджету і розподіленні з урахуванням найголовніших пріоритетів розвитку громади, а саме:, освіта, охорона здоров’я, благоустрій, культура.
Дохідну частину селищного бюджету (з урахуванням трансфертів з державного бюджету) на 2020 рік сформовано у загальній сумі 30839,20 тис.грн., власний фінансовий ресурс закладений в обсязі 24008,00 тис.грн. Доповідач ознайомила  присутніх  із структурою дохідної частини, зазначивши, що основним бюджетоутворюючим податком є:

•  ПДФО планується отримати 11981,00 тис.грн. або 51% всіх надходжень;
  • Орендна плата – 5982,7 тис. грн. або 25%;
  • Єдиний податок з юридичних осіб  – 2992,00 тис. грн. або 13%.

Щодо видаткової частини  було  зазначено в її основу покладено:
– зростання мінімальної заробітної плати;
– підвищення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС;
– зміни в ціновій політиці щодо енергоносіїв;
– інфляційні процеси.

Обсяг видатків загального фонду має соціальне спрямування, на їх фінансування спрямовано 18419,2 тис.гривень або 61,1 % всіх видатків ,1318,1 тис.грн. або 14,3 % займають енергоносії, на харчування учнів з урахуванням батьківської плати заплановано 533,8 тис.грн., 2326,20 тис.грн.   всіх видатків буде передано до районного, міського та обласного бюджетів, на капітальні видатки передбачено  347,90 тис.грн.

Особливу увагу Надія Миколаївна приділила фінансуванню  проектів поданих в рамках Громадського  бюджету. Загальна сума фінансування на їх реалізацію складе 311,98 тис. грн.

Присутні взяли активну  участь у обговоренні  проекту такого важливого  для громади документу, надали  пропозиції, які будуть враховані при доопрацювання  проекту бюджету.

Підвів підсумки обговорення селищний голова  Матвієнко Ю.В.