ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ ОБЛАСНОЮ ВЛАДОЮ ТА ШВЕЙЦАРСЬКО-УКРАЇНСЬКИМ ПРОЕКТОМ «ПІДТРИМКА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ» DESPRO

Дата публікації: 24.01.2018

Документ спрямований на поглиблення діяльності DESPRO в Сумської області, він стане основою для втілення на території регіону конкретних проектів, які на сьогодні підтримує DESРRO.

«Ми вже більше 10 років в Україні впроваджуємо проекти, спрямовані на організацію якісних і доступних публічних послуг у тісній співпраці з громадами та місцевою владою, – зазначила керівник швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана ГАРНЕЦЬ, перебуваючи з робочим візитом на Сумщині. – Наразі ми спрямовуємо свою діяльність саме на об’єднані територіальні громади. А у вашій області ми співпрацюємо з тими ОТГ, які, на нашу думку, є прикладом і взірцем для тих, хто ще не об’єднався. І працювати ми з ними будемо не точково, а комплексно».

Водночас було підписано Меморандуми про співпрацю між  DESPRO та Березівською і Шалигинською об’єднаними територіальними громадами. В обох випадках передбачається спрямування зусиль сторін на зміцнення інституційного та організаційного потенціалу ОТГ для ефективного забезпечення надання послуг водопостачання та водовідведення на основі інноваційних моделей та кращих практик надання децентралізованих публічних послуг.

Голова Шалигинської селищної ОТГ Юрій МАТВІЄНКО зазначив, що громада лише розпочинає свою співпрацю з DESPRO. Однак є уже досвід співпраці з проектом ПРООН. Планують реалізувати проекти із водопостачання та водовідведення, зокрема, здійснити капітальний ремонт 18 кілометрів водопровідних мереж.