Проведення роз’яснювальної роботи роботодавцям

Дата публікації: 30.01.2020

Інспектором праці Шалигинської селищної об’єднаної територіальної громади Демченко Ларисою Валентинівною були проведені відвідування суб’єктів господарювання натериторії громди

На виконання доручення Прем’єр-міністра України О.Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами та окремого доручення т.в.о Голови Державної служби України з питань праці, інспектором праці Шалигинської селищної об’єднаної територіальної громади Демченко Ларисою Валентинівною були проведені відвідування суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі на території Шалигинської ОТГ. Інспектором було нагадано роботодавцям про їх відповідальність у разі встановлення факту використання неофіційно оформлених працівників під час проведення інспекційних відвідувань, а також було наголошено на працевлаштування таких працівників. Загалом, увагу було акцентевано на недопустимості порушень вимог законодавства  про працю. Працівникам було проінформовано про переваги легального працевлаштування, та роздано інформаційні пам’ятки.

Роботодавцям надали практичні роз’яснення щодо належного оформлення трудових відносин із найманими працівниками, необхідності дотримання строків виплати заробітної плати відповідно до вимог чинного законодавства.

Отже, роботодавці та їх працівники повинні розуміти, що легальна робота и легальна заробітна плата – це не тільки відсутність штрафних санкцій та  стабільна підприємницька  діяльність, але й формування позитивного іміджу Шалигинської селищної об’єднаної територіальної громади.