Проведення семінар – наради з платниками податків Шалигинської громади

Дата публікації: 19.02.2019

18 лютого  в Шалигинській селищній раді проведено семінар-нараду  з питань  сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, дотримання трудового законодавства та  укладання угод на оренду земельних ділянок.

В заході прийняли участь представники сільськогосподарських підприємств,  фізичні особи – підприємці, представник ставропігійного монастиря Глинської Різдва Пресвятої Богородиці пустині «Глинська Пустинь».

Відкрив  нараду селищний голова Матвієнко Ю.В., який  подякував платникам податків за співпрацю, взаєморозуміння та висловив надію на  подальше плідне співробітництво, спрямоване на розвиток громади.

По першому питанню доповіла начальник управління фінансів та економічного розвитку Шалигинської  селищної ради Надія Полушкіна, яка зазначила об’єкти оподаткування, порядок  затвердження ставок та нарахування сум податку, терміни сплати  податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, суму надходжень до селищного бюджету в 2018 році та кількість платників за нерухомість, про  нагальну необхідність реєстрації  прав власності об’єктів нерухомості  в державному реєстрі речових прав  на нерухоме майно.

З питань дотримання трудового законодавства виступила Лариса Демченко, яка звернула увагу присутніх на підвищення рівня мінімальної заробітної плати. А саме, з 1 січня 2019 року в Україні встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 173 грн., що у свою чергу впливає на суму штрафних санкцій за порушення вимог законодавства з питань праці.  До мінімальних державних гарантій в оплаті праці  належить не лише мінімальна заробітна плата. Це і норми оплати праці за роботу в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні, у нічний час, оплата щорічних відпусток, тощо. З метою недопущення порушень трудового законодавства інспектором праці Шалигинської селищної ради у 2018 році було здійснено 20 відвідувань інформаційного характеру, під час яких роботодавців та працівників було поінформовано  про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю та 1 інспекційне відвідування. Обізнаність суб’єктів господарювання у їх правах та обов’язках, як роботодавців, дасть їм можливість уникнути значних штрафних санкцій за порушення вимог закону.

Слухали Валентину Тидень, яка зазначила, що з вступом в силу нового Закону України «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», який набув чинності 01.01.2019 року розширено можливості органів місцевого самоврядування у врегулюванні ряду питань. Зокрема, зі вступом Закону в силу, право орендувати польові дороги надано усім орендарям масивів, але при цьому не можна обмежувати доступ інших орендарів до земельних ділянок. Земельні ділянки під польовими дорогами передаються в оренду без проведення земельних торгів строком на 7 років.

Крім того, право розпорядження земельними ділянками, так званими невитребуваними частками (паями) за межами населених пунктів також належить селищній раді.

Саме тому, селищною радою найближчим часом буде проведено роботу по укладанню нових та переукладанню вже існуючих договорів оренди на землі вищевказаних категорій.

Додатково присутнім було наголошено на необхідність врегулювання питання використання земель під господарськими будівлями та спорудами з укладання відповідних договорів оренди.