«Розквітли пасхальні дерева» в Шалигинській громаді

Дата публікації: 02.05.2018

Атрибутом весняних свят, символом Великодня, як ведеться з діда-прадіда, є писанка – символ вічного життя. Недарма в народі кажуть: «поки малюватимуться писанки, доти існуватиме життя».

Вже другий рік поспіль, на передодні Пасхи, в Шалигинській об’єднаній територіальній громаді «розквітли пасхальні дерева». Їх встановили в центрі кожного села громади. До виготовлення диво-писанок долучилися всі мешканці сіл, школярі, вихованці дитячих садочків та працівники клубних закладів. Створені вони були в різних техніках: і шкрябанки, і мальованки, і писанки. З паперу,  бісеру, тканини, природних матеріалів.

За підсумками конкурсу, журі визначило переможців: перше місце отримала композиція, яку створили жителі села Шалигине, друге – розділили між собою писанкові дерева сіл Соснівка, Сваркове, Старикове та село Ходине. Окремо було відзначено найоригінальніші писанки, виготовлені місцевими майстрами: Володимира Суровицького та Назара Асютченка (селище Шалигине), Назара Кривенко (село Соснівка), Дарії Мішан та Софії Гулакової (село Старикове) та Христини Старцевої (село Ходине).

Відзначились своїми писанками клубні працівники Сварківського СБК (Ольга Великодна та Валерій Ардинцев), які створили найоригінальніші диво-писанки в завбільшки одного метру.

Усіх переможців було нагороджено грамотами та пам’ятними подарунками.

Святковий настрій, який створений на передодні Великодня, панує і досі в Шалигинській громаді.