Служба зайнятості Сумщини: Підтримка суб’єктів господарювання-юридичних осіб у період карантину

Дата публікації: 17.12.2020

В Україні набули чинності закони про підтримку бізнесу в період карантину, запровадженого через коронавірусну інфекцію. Один із документів пропонує одноразову матеріальну виплату застрахованим особам, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

«Служба зайнятості, підтримуючи суб’єктів господарювання-юридичних осіб, надає одноразову матеріальну допомогув розмірі до 8 тис. грн. найманим працівникам, які втратили частину зарплати внаслідок посилення карантинних обмежень. Для отримання такої допомоги працівник повинен бути офіційно оформлений на підприємстві, діяльність якого обмежується на період дії посиленого карантину», – роз’яснив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

З 14 по 16 грудня включно до обласної служби зайнятості вже звернулося 64 роботодавця, які подали заявки на допомогу 562 найманим працівникам на суму майже 2,5 млн. грн.

Серед перших претендентів на державну допомогу: фермерські господарства, які займаються вирощуванням зернових культур, оптовою торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, розведенням тварин; товариства з обмеженою відповідальністю, діяльність яких спрямована на оптову та роздрібну торгівлю, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення, будівництво житлових і нежитлових будівель; приватні та комунальні підприємства,  сфера діяльності яких охоплює оптову та роздрібну торгівлю, виробництво готових текстильних виробів, забір очищення та постачання води, виробництво електромонтажних пристроїв, виробництво паперових канцелярських виробів.

«До 21 грудня необхідно звернутися до центру зайнятості за своїм місцезнаходженням та надати необхідні документи. До 22 грудня центр зайнятості розгляне документи та прийме рішення щодо виплат, а роботодавці зобов’язані виплатити матеріальну допомогу на рахунок працівника не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів», – наголосив Володимир Підлісний.