Працюємо для того, щоб своєчасно підтримати та допомогти

Дата публікації: 02.12.2021


Щорічно 03 грудня Україна спільно з багатьма прогресивними державами світу відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

 

 

 

Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) – одна з інституцій, що не з чуток обізнана із проблемами людей, яких нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання позбавили здоров’я. Реалізуючи державну політику в сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, протягом багатьох років Фонд забезпечує соціальний захист застрахованих осіб і потерпілих на виробництві.

На Глухівщині та Путивльщині підтримкою та відновленням здоров’я потерпілих на виробництві, відшкодуванням матеріальної шкоди застрахованим особам та членам їх сімей у разі настання певного виду страхового випадку опікується Глухівське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області (далі – відділення).

Станом на 01 грудня 2021 року на обліку у відділені  перебуває 77 осіб з інвалідністю, з яких: 5 осіб з інвалідністю – І групи, 10 осіб з інвалідністю – ІІ групи та 62 особи з інвалідністю – ІІІ групи, а також 44 – потерпілі на виробництві, що мають ступінь втрати професійної працездатності без інвалідності та 15 осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника.

У разі настання страхового випадку застраховані особи, які мають на це право, отримують за рахунок коштів Фонду такі страхові виплати:

–       допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності;

–       одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

–       щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

–       страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні на легшу нижчеоплачувану роботу;

–       щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право у разі смерті потерпілого;

–       відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних із похованням померлого.

 

За 10 місяців 2021 року на щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей по Глухівському відділенню було використано 4,231 млн гривень. Зазначені виплати отримали 136 осіб.

Важливим напрямом діяльності відділення є надання медичних і соціальних послуг постраждалим на виробництві. Протягом 10 місяців 2021 року адресним санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 4 особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на що використано 61,511 тис. гривень.

Не залишаються осторонь і потерпілі, які потребують лікування в лікувально-профілактичних закладах. Станом на 01.11.2021 4 особи забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення на загальну суму 87,030 тис. гривень.

За рахунок коштів Фонду за 10 місяців поточного року було придбано 1 спеціальний засіб пересування (коляску) на загальну суму 11,650 тис. грн, 2 особам з інвалідністю було оплачено спеціальний медичний догляд, 5 осіб отримали постійний сторонній догляд, 5 осіб були забезпечені побутовим обслуговуванням, 2 особи з інвалідністю отримали компенсацію на транспортне обслуговування, бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів.

Із початку 2021 року 11 потерпілих на виробництві  були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації на загальну суму 71,304 тис. грн,. Завдяки своєчасно проведеним заходам ці люди зможуть повернутися до повноцінного життя.

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю колектив Глухівського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області щиро бажає всім громадянам з інвалідністю зміцнення здоров’я, оптимізму, внутрішньої гармонії, достатку в рідних оселях та успіхів у всіх справах!

Працюємо для того, щоб своєчасно підтримати та допомогти застрахованим особам і потерпілим на виробництві!