Семінар для людей з особливими потребами

Дата публікації: 02.12.2021


02 грудня 2021 року, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, в Глухівській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних даної категорії, в  якому взяли участь в. о. начальника Глухівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Лариса Забара, та завідувач сектору обслуговування осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Глухівської міської ради Тетяна Веракса

Начальник відділу активної підтримки безробітних – Алла Гулакова розповіла присутнім про те, що вибір послуг, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю, у кожному конкретному випадку залежить від мети звернення громадянина до центру зайнятості (отримання інформації щодо працевлаштування на спеціальні робочі місця, отримання навичок для самостійного пошуку роботи, допомоги у започаткуванні власної справи, у виборі підходящої професії тощо) та його бажання отримати ту або іншу послугу. У центрі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію (з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей).

Тетяна Веракса інформувала присутніх про роботу управління, щодо надання пільг людям з обмеженими можливостями, розповіла про можливість отримання реабілітаційних послуг, технічних засобів реабілітації, виплати одноразової матеріальної допомоги та організаційне забезпечення санаторно-курортного оздоровлення.

Лариса Забара ознайомила із соціальним захистом застрахованих осіб і потерпілих на виробництві. Що у разі настання страхового випадку застраховані особи, які мають на це право, отримують страхові виплати, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням, забезпечуються спеціальними засобами пересування, мають можливість на отримання компенсації на транспортне обслуговування.

Присутні з цікавістю слухали інформацію, ставили питання з проблем, що їх цікавили.