До уваги жителів громади!

Дата публікації: 05.06.2018


До уваги жителів громади!

Уряд вимагає, щоб у кожній об’єднаній громаді з’явився інспектор праці. Він має перевіряти систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин тощо. Згідно рішення виконавчого комітету Шалигинської селищної ради від 10.01.2018 року №4 виконання обов’язків інспектора праці покладено на Демченко Ларису Валентинівну – головного спеціаліста-бухгалтера управління фінансів та економічного розвитку Шалигинської селищної ради, яка отримала відповідне службове посвідчення за № 981 14.02.2018 року в Управлінні Держпраці у Сумській області.

Питання діяльності інспекторів праці, їхні повноваження, права і обов’язки передбачені постановою кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”». Головними пріоритетами інспекторів праці є профілактична робота й консультування роботодавців. Так, протягом квітня-травня Демченко Л.В. проведено 5 відвідувань фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на території Шалигинської ОТГ з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю. Це такі як: дотримання рівня мінімальної заробітної праці (з 1 січня 2018 року – 3723 гривень),  норми оплати праці за роботу в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні, у нічний час, працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи, оплата щорічних відпусток, індексація заробітної плати та інше.

Запобігання використанню незадекларованої праці справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

Тому, з питань порушень чинного законодавства України про працю на території Шалигинської ОТГ просимо звертатись до управління фінансів Шалигинської селищної ради за адресою м.Глухів вул. Києво-Московська, 31, тел. 7-05-15 або за ел. адресою: 41065185@mail.gov.ua