Уряд дав старт боротьбі з тінізацією праці

Дата публікації: 26.09.2018


5 вересня на засіданні Кабінету міністрів ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України №649-р „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.

Дане розпорядження  передбачає проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Розпорядженням передбачено посиленння координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

Реалізація акта сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.

Наголошуємо: громадяни повинні усвідомлювати наслідки використання їх найманої праці без належного оформлення. За відсутності офіційного працевлаштування працівник втрачає право на гідні умови праці, на захист від незаконного звільнення, право на визначену тривалість робочого часу і часу відпочинку, соціальне страхування у разі втрати працездатності та право на пенсійне забезпечення. Через несплату єдиного соціального внеску і податків такий працівник втрачає страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості адже, пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

У разі недотримання норм чинного законодавства про працю роботодавця може бути притягнено до адміністративної, кримінальної відповідальності та накладено фінансові санкції. Так за одного найманого працівника, допущеного до роботи без належного оформлення трудових відносин, передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат. Тобто, «тіньова» зайнятість має великий ряд негативних наслідків.

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України №649-р