Десятиліття КП “Турбота”: історія, яка тільки починається

Дата публікації: 27.08.2020


Влітку цього року комунальне підприємство «Турбота» залишило за плечима своє перше десятиліття – вік молодий для людини, проте поважний для установи. Тому, про зародження «Турботи», її розвиток і ріст, а також – про плани  на майбутнє і піде мова далі.

 

 

Комунальним підприємством в Україні є самостійний господарюючий статутний суб’єкт, що може здійснювати виробничу, науково-дослідну та комерційну діяльність із метою одержання відповідного прибутку. У повноваженнях органів місцевого самоврядування є утворення, реорганізація та ліквідація подібних комунальних закладів.

8-го черня 2010-го року депутатським корпусом Шалигинської селищної ради під головуванням Разіна В.В. було прийнято сміливе на той час рішення про утворення комунального підприємства «Турбота» на засадах підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування. Подібного типу закладів у Глухівському районі на той час нараховувалося лише декілька.

Керівником  підприємства було призначено  Шаматрина В.Г. У витоків комунального підприємства також стояли: бухгалтер – Жидкова Г.В. та слюсар – Безбабних О.А. На кожному етапі розвитку  на підприємстві працювали різні мешканці громади, а саме: Воловик В.М., Протасенко М.М. та інші. Кожен з них зробив свій внесок у становлення комунального підприємства. На сьогодні в КП “Турбота” під керівництвом Торцева О.В  працюють – бухгалтер Воробйова Г.М., спеціаліст Торцева Л.В., слюсарі – Сорокін О.В., Бабков В.П., Шум С.Г., Васюхно Н.М. та Тютюнніков В.Г.

З моменту утворення КП «Турбота» відчутно змінило звичний хід речей для жителів селища Шалигине, а в подальшому – і інших населених пунктів громади. Комунальне підприємство протягом цих 10-ти років  здобувало досвід в комунальній галузі, а також – створювало нові робочі місця для мешканців громади. Так, депутатами селищної ради було підтримано ініціативу з утворення дочірнього підприємства “Світанок”, яке наразі займається благоустроєм населених пунктів громади.

Беручи на себе відповідальність за водопостачання, надання транспортних послуг з перевезення пасажирів, виконуючи снігоочисні роботи, ремонтні роботи водогінної мережі і низки інших видів діяльності в кооперації з іншими підприємствами – КП“Турбота” (за підтримки органів місцевого самоврядування) працює над тим, аби проживання на території громади стало більш комфортним.

2016-й рік став роком рішучих перетворень для Шалигинської громади. Відбулося об’єднання таких сіл та селища як: Шалигине, Сваркове, Соснівка, Старикове, Ходине, Гудове, Вовківка, Ємадикине та Катеринівка в одну територіальну структурну одиницю . Ця подія позитивно вплинула на розвиток комунальної галузі громади . Відкрились нові перспективи розвитку комунального підприємства.

За ініціативи селищного голови Матвієнко Ю.В. було започатковано один з  вдалих проектів розвитку комунальної галузі громади – співпрацю Шалигинської об’єднаної територіальної громади зі Швейцарсько- українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), фінансування робіт здійснювалось порівну. Учасниками програми стали КП «Турбота» та відділ житлово-комунального господарства благоустрою та інфраструктури.

В результаті такої співпраці DESPRO інвестував в розвиток Шалигинської громади майже 2,2 мільйони гривень, а селищна рада зі свого боку інвестувала 1,8 мільйона гривень. За рахунок цих коштів було проведено капітальний ремонт п’яти артезіанських свердловин в с.Соснівка, с.Сваркове та смт.Шалигине. На цих свердловинах створено санітарні зони, встановлено частотне обладнання, облаштовано їх лічильниками води, встановлено обладнання для контролю за піднятою водою. Вода надходить до жителів громади безпосередньо зі свердловини, а її якість відповідає всім вимогам діючого законодавства. Також, завдяки проекту було проведено ремонт водогону довжиною близько 2,5 км по таким вулицям селища Шалигине, як: вул. Чернишевського, вул. Заводська, вул. Фабрична,  та вул. 40 років Перемоги. На додаток, було розроблено логотип підприємства та забезпечено працівників робочою формою.

Не зважаючи на вищезгадану фінансову підтримку, Шалигинська селищна рада на чолі з селищним головою Матвієнко Ю. В. щорічно виділяє значні бютжетні кошти на розвиток підприємства. Окрім поточних витрат, за кошти Шалигинської селищної ради за 4 роки було придбано чимало техніки, що неабияк розширило  господарство «Турботи» і зробило умови життя для мешканців громади ще більш комфортними. Була закуплена така господарська техніка: 2 трактори МТЗ, малотонажний автомобіль «Газель», 2 тракторні косарки, техніка для підвозки та пресування сіна, плуг для оранки землі, пилорама, причіп для посипання комунальних доріг піском та інше.

У тому числі, за фінансового сприяння селищної ради було придбано автобус ПАЗ, котрий займається нерегулярними перевезеннями: дає змогу жителям громади відвідати  місто Глухів та сприяє молоді громади приймати участь у різних змаганнях в інших куточках нашої області.

Також, у 2020-му році в смт. Шалигине було створено господарчий ринок за кошти місцевого бюджету. Контроль та догляд за майном ринку було покладено саме на комунальне підприємство “Турбота”.

Комунальне підприємство не зупиняється на досягненому, і зараз працює над удосконаленням та розширенням абонентської служби, яка проводить роботу по обробці платежів та постачанню квитанцій. Завдяки цій службі мешканці таких сіл як Соснівка, Катеринівка, Ходине та Старикове систематично отримують квитанції на оплату послуг з водопостачання. В найближчому майбутньому  абонентська служба забезпечить квитанціями за спожиту воду мешканців  смт. Шалигине та с. Сваркове.

У планах на майбутнє КП “Турбота” є наміри на розвиток більш тісної співпраці з абонентами, тобто – заключення договорів із громадянами, підприємцями та юридичними особами. Наразі комунальне підприємство активно працює над створенням такої системи, у якій надаються послуги по встановленню, опломбовуванню та перевірці лічильників на воду. Також, йде робота над встановленням системи контролю за піднятою водою та забезпеченням свердловин лічильниками для контролю використаної води на 100 відсотків. Крім того, “Турбота” має намір створити аварійну службу на підприємстві та диспетчерський відділ, якій буде своєчасно фіксувати всі звернення громадян.

10 років – це, здавалось би, маленька історія. Але вона ще не закінчується. Її продовжують писати, оскільки було зроблено чимало, а зробити треба – ще більше!