Ключові аспекти “амністії”

Дата публікації: 23.11.2021


У Глухівській державній податковій інспекції нагадують, що з 1 вересня українці мають право добровільно подавати одноразову спеціальну декларацію із зазначенням активів, що їм належать і які набуті за рахунок доходів, з яких до 1 січня 2021 року не були сплачені податки і збори.

 

 

При цьому у добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела набуття активів.

У спеціальній декларації необхідно зазначити активи, які знаходяться на території України або за її межами, зокрема, валютні цінності (крім коштів у готівковій формі) та права грошової вимоги, рухоме і нерухоме майно, цінні папери, частки у майні юридичних осіб, інші активи.

Спеціалісти пояснюють, що із задекларованих активів необхідно сплатити 2,5% вартості державних облігацій України, 5% вартості валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться в Україні; 9% вартості валютних цінностей та інших активів, що знаходяться за кордоном.

Також, норми амністійного законодавства передбачають можливість сплати узгодженого зобов’язання трьома рівними частинами. Але тоді ставки збору будуть вищими – 3%, 6% та 11,5% відповідно.

Якщо весь час ваша зарплата була “біла”, тобто повністю офіційна і ви при цьому не отримували гроші “в конверті”, то вам нема що декларувати. Проте, якщо частину доходу ви таки отримували “в конверті” або купили товар, нерухомість, машину чи техніку за неоподатковані доходи, то податкова амністія саме для вас.