Інспектор праці селищної ради інформує щодо розміру мінімальної заробітної плати у 2019 році 

Дата публікації: 25.02.2019


Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату:
у місячному розмірі: з 1 січня – 4173 гривні;
у погодинному розмірі: з 1 січня – 25,13 гривні.
Згідно статті 6 Закону України «Про оплату праці» мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
У 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 гривню.
Звертаємо увагу роботодавців, що інспектор праці органів місцевого самоврядування має право здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.
Проте головна мета інспектора праці не штрафувати роботодавців, а допомогти їм працювати у правовому полі, проводячи роз’яснювальну та профілактичну роботу з метою недопущення суб’єктами господарювання порушень норм чинного трудового законодавства.