Навчання за рахунок ваучера

Дата публікації: 11.03.2020


Закон України «Про зайнятість населення» передбачає ряд інструментів, що підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці.

 

 

 

 

 

 

 

Один із таких інструментів, визначений у статті 30 Закону України «Про зайнятість населення». Для реалізації положень закону чинною є  постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» від 20 березня 2013 р. № 207.

Цією постановою затверджено Порядок видачі ваучерів для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці (далі – Порядок) та перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Право на одноразове отримання ваучера мають такі особи:

  • віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
  • звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Дія Порядку не поширюється на:

  • осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
  • осіб, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття;
  • осіб, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.
  • На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, підвищення кваліфікації за професіями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.
  • Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Державний навчальний заклад «Глухівське вище професійне училище» має змогу прийняти на навчання за рахунок ваучера за такими професіями: «кондитер», «столяр будівельний», «верстатник деревообробних верстатів», «електрогазозварник».

За більш детальною інформацію про порядок і умови видачі ваучера  звертайтесь в Глухівську міськрайонна філію Сумського обласного центру зайнятості за адресою:

м.Глухів, вул. Героїв Крут, 6.