ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ

Дата публікації: 17.06.2021


В цьому році початок літа видався холодним, але синоптики вже скоро обіцяють значне підвищення температури навколишнього середовища.

 

 

 

Це значить, що наближається пожежонебезпечний період, коли щорічно відзначається збільшення кількості пожеж в природних екосистемах. Як правило, в цей період відбувається прибирання хлібних масивів.

З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:

– Не кидайте не загашені недопалки та сірники в траву;

– Не розводьте багаття поблизу хлібних масивів, інших полів, де можливе загорання рослинності, а також в лісових та лісопаркових зонах;

– Не кидайте на природі скляні пляшки, бите скло, які на сонці перетворяться в лінзу і призведуть до спонтанного загоряння трави;

– Не залишайте предмети і матеріали, промаслені або просочені бензином, гасом та іншими горючими матеріалами;

– Не користуйтеся піротехнічними виробами;

– Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків. Статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У РАЗІ ПОЖЕЖІ АБО ПОЯВИ ДИМУ НЕГАЙНО телефонуйте в пожежну частину за номером 101.