У громаді обговорювалося заходи у сфері протидії торгівлі людьми

Дата публікації: 19.06.2020


Торгівля людьми залишається однією з найгостріших в Україні у зв’язку із складною економічною ситуацією, збройним конфліктом на сході України та запровадження карантинних заходів через COVID 19.

 

 

 

У Шалигинській ОТГ відбулася консультуюча зустріч в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» з Координатором проектів в Україні організації з безпеки та співробітництва в Європі, фахівців Департаменту соціального захисту населення ОДА та представниками громади.

Захід відбувся за ініціативи ОБСЄ в Україні, за фінансової підтримки Уряду Канади. Координатор проектів в Сумській області Крістіна Сахно під час зустрічі акцентувала увагу на виявленні та наданні допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми. Вона наголосила на тому, що торгівля людьми є злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, примус до зайняття проституцією, рабство, примусова праця. Ці злочини, як правило, приховані, бо постраждалі не хочуть згадувати пережиті ними страхіття. У кожному регіоні України працюють підрозділи боротьби зі злочинами, пов’язані з торгівлею людьми. Це спеціалізовані структури Національної поліції України, завданням яких є виявлення та припинення дій злочинців у сфері торгівлі людьми. Підрозділи сприяють поверненню осіб, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном.

Присутні заходу були ознайомлені зі станом реалізації політики протидії торгівлі людьми та рекомендаціями щодо організації роботи в напрямку попередження торгівлі людьми, з огляду на адміністративно-територіальну реформу та зміни в законодавстві. Також ознайомилися з процедурою отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали нову інформацію та знання про методи та способи проведення інформаційно-просвітницьких заходів з попередження торгівлі людьми у своїй громаді.