Про встановлення податку на майно в частині плати за землю на території Шалигинської селищної ради

Дата публікації: 13.07.2017


 

ШАЛИГИНСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ГЛУХІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

СЬОМА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

 

                                                      07.2017 року                                  смт.Шалигине                                                                         

 

«Про встановлення податку на майно

 в частині плати за землю

на території Шалигинської

селищної ради»

 

 

         Відповідно до статті143 Конституції, законів України “Про оренду землі”, “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, на підставі пункту 10.1 статті 10, підпунктів 12.3.1-12.3.7 пункту 12 статті 12 розділу І, підпункту 265.1.3 статті 265 розділу ХІІ Податкового кодексу України, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 та статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні»,  селищна рада  ВИРІШИЛА:

 

 

  1. Встановити на території Шалигинської селищної ради місцевий податок – плата за землю (у складі податку на майно).

1.1. Визначити об’єкт оподаткування, платників податку, базу оподаткування, податковий період, порядок обчислення, особливості оподаткування та інші обов’язкові елементи плати за землю згідно з пунктами 269-271, 273, 284-287, 289  Податкового кодексу України.

1.2. Ставка податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються як для земельних ділянок нормативну грошову оцінку яких проведено.

1.3. Ставка земельного податку за земельні ділянки нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місця знаходження),  встановлюється у розмірі  1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

1.4. Ставка податку за один гектар сільськогосподарських угідь (незалежно від місця знаходження), нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у відсотках  від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах :

– для ріллі, сіножатей, пасовищ -0,3;

– багаторічних насаджень- 0,03.

1.5. Податок за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб справляється у розмірі 3 відсотків від суми земельного податку, обчисленого відповідно до п. 1.4.

1.6. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно в розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

1.7. Ставка земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці ріллі по області.

1.8. Від сплати земельного податку звільняються  фізичні та юридичні особи відповідно до пунктів 281, 282 Податкового кодексу України.

1.9. Звільнити додатково від сплати земельного податку:

– органи державної влади та органи місцевого самоврядування, заклади, установи та організації які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів,  Державна прикордонна служба України;

– парки державної та комунальної власності, пам’ятки природи, заповідні урочища;

– благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутку;

1.10. Не сплачується земельний податок за земельні ділянки, визначені пунктом 283 Податкового кодексу України.

  1. Орендна плата

2.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати згідно з підпунктом 288.2. Податкового кодексу України є орендар земельної ділянки.

Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, але річна сума платежу згідно з пунктом 288.5 Податкового кодексу України:

не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;

не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

може перевищувати граничний розмір орендної плати, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог пунків 285-287 Податкового кодексу України.

 

  1. Визнати таким, що втратило чинність з 01.01.2018 року рішення Шалигинської селищної ради від 31 січня 2017 року №33 «Про встановлення  плати за землю, на території Шалигинської селищної ради» із змінами внесеними рішенням Шалигинської селищної ради від 10 березня 2017 №48

 

  1. Дане рішення набуває чинності з 01.01.2018 року.
  2. Управлінню фінансів та економічного розвитку Шалигинської селищної ради забезпечити оприлюднення даного рішення у визначений законодавством термін.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку

 

Селищний голова                                                                   Ю.В.Матвієнко

 

 

 

 

 

 

Про внесення змін до рішення

селищної ради від 31.01.2017 №33

 «Про встановлення плати за землю

на території Шалигинської

селищної ради»

 

         Розглянувши пропозиції постійної комісії селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку щодо встановлення ставок  земельного податку на земельні ділянки та орендної плати за користування земельними ділянками, на підставі пункту 10.1 статті 10, підпунктів 12.3.1-12.3.7 пункту 12 статті 12 розділу І, підпункту 265.1.3 статті 265 розділу ХІІ Податкового кодексу України , керуючись пунктом 4 розділу ІІ Закону України від 20.12.2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та пунктом 24 частини першої статті 26 та статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада  ВИРІШИЛА:

 

1.Внести зміни до рішення селищної ради від 31.01.2017 №33 «Про встановлення плати за землю на території Шалигинської селищної ради», виклавши пункт 1.4 в новій редакції , а саме:

1.4. Ставка податку за один гектар сільськогосподарських угідь (незалежно від місця знаходження), нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі 0,3  відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

2.Дане рішення набуває чинності з 01.04.2017 року.

 

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку

 

Селищний голова                                                                   Ю.В.Матвієнко