Служба зайнятості Сумщини ретельно контролює тенденції

Дата публікації: 24.11.2020


Сумська обласна служба зайнятості в умовах карантину стала не тільки першим помічником безробітних і роботодавців, а й своєрідним соціальним барометром на ринку праці.

 

 

 

 

Як каже директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, інакше й не може бути, адже сааме фахівці центру ретельно відстежують усі коливання на ринку праці і на їх основі приймають соціально виважені та професійно грамотні рішення.

У період з квітня до вересня цього року зменшувалася кількість вакансій, натомість зростало число безробітних. Якщо вперших квітневих числах на обліку перебувало майже 16 тисяч безробітних громадян, то наприкінці цього місяця після введення карантинних обмежень їх стало на 5,9 тисячі більше. А пік безробіття припав на травень та липень- відповідно 24,7 та 24,9 тисячі осіб.

Із жовтня і на початок листопада завдяки відповідним організаційним та економічним важелям і насамперед ефективній посередницькій ролі між роботодавцями та безробітними вдалося не тільки загальмувати негативну тенденцію, а й, умовно кажучи, розвернути її. У перших числах останнього осіннього місяця на обліку перебувало 15,3 тисячі клієнтів, або на 0,5 тисячі менше, ніж на початку квітня. Як наголошує Володимир Підлісний, за цей період інформацію про потреби в кадрах подали 4,2тисячі роботодавців. Найчастіше вони потребували таких фахівців: водій, вантажник, швачка, токар, оператор котельні, продавець, електромонтер та інші.

Велике значення має сезонність роботи. Навесні традиційно зростає попит на працівників сільськогосподарського профілю, а восени – машиністів та операторів котелень. З огляду на цю особливість служба зайнятості організувала навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за цими професіями у Центрі професійно-технічної освіти ДСЗ.

Упродовж карантинного періоду за сприяння служби зайнятості загалом працевлаштовано12,3 тисячі громадян, у жовтні – 2,4 тисячі.

Що стосується підтримки роботодавців, які припинили чи скоротили виробничу діяльність,то істотне значення мало відповідне рішення уряду від 28 квітня цього року. У межах запроваджених норм роботодавці подали 11,9 тисячі пакетів документів, з них позитивні рішення прийнято щодо 11,7 тисячі. Завдяки цьому загальну фінансову допомогу в сумі майже 100 мільйонів гривень одержали 17,2 тисячі громадян.